| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 5 Years |
| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 5 Years |
| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Years |
| Model Type | BPY |
|---|---|
| Emitting Color | Cool White |
| Ex Mark | Ex D IIC T6 Gb/ExtD A21 IP66 T80ºC |
| Lamp | LED/Fluorescent Tube |
| MATERIAL | Die Cast Aluminum Housing |
| Model Type | BPY |
|---|---|
| Packaging Details | Carton&Pallet |
| Delivery Time | 5-8Working days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50000/Month |
| Model Type | BPY |
|---|---|
| Emitting Color | Cool White |
| Ex Mark | Ex D IIC T6 Gb/ExtD A21 IP66 T80ºC |
| Lamp Type | LED/Fluorescent Tube |
| Material | Die Cast Aluminum Housing |
| Matrial | Cast Aluminum |
|---|---|
| Base Type | E27 |
| Power | 250W/400W/1000W |
| Adapted Lamp | 250W, 400W, 1000W(High Pressure Sodium) |
| Light Source | HID |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Flashing Audible And Visual Alarm Warning Light |
|---|---|
| Type | Ex Db IIB T6 Gb, Ex Tb IIIC T80°C Db |
| Sound | ≥90dB |
| Power | 5W |
| Voltage | 220V/110V/24V/36V/380V |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Sound | 90dB,120db,180dB |
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| IP Rating | IP65 |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| IP Rating | IP65 |
| Flash Frequency | 150 Times/Min |
| Working Temperature | -40ºC~50ºC |