| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | 120dB High-Intensity Explosion Proof Alarm LED Light BBJ-Ⅱ |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥120dB |
| Power | 10W |
| IP GRADE | IP65, IP66 |
| Name | LED Explosion Proof Light Anti Corrosive Tri-Proof Full Plastic Fluorescent Lighting |
|---|---|
| Ex Mark | Ex De IIC T6 Gb/Ex TD A21 IP66 T80℃. |
| IP Rating | IP66, WF2 |
| Lamp Luminous Efficiency | 100lm/w |
| Working Temperature | -45 - 50℃ |
| Name | 50-300W LED Explosion Proof Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb; Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Input Voltage | 100VAC-240VAC |
| Working Temperature(℃) | -20 - 40 |
| Lighting Solutions Service | Lighting And Circuitry Design |
| Name | 20-300W LED Explosion Proof Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex NR Eb Mb IIC T5 Gc/Ex Tb IlIC T85°C Db |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Color Temperature(CCT) | 6000K (Daylight) |
| Name | Explosion Proof Alarm LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIC T4 Gb;Ex Tb IIIC T130°C Db |
| Color | Red,Amber(Yellow),Green,Blue(Customized Available) |
| Audio | Customized Available |
| Light Source | LED |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Flashing Audible And Visual Alarm Warning Light |
|---|---|
| Type | Ex Db IIB T6 Gb, Ex Tb IIIC T80°C Db |
| Sound | ≥90dB |
| Power | 5W |
| Voltage | 220V/110V/24V/36V/380V |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Alarm Warning Light Sound Signal Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥120dB |
| Power | 10W |
| IP Rating | IP66 |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Sound | ≥180dB |
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| WORKING MODE | Rotate/Flash/Strobe/Steady |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| Base Type | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage | 200VAC-240VAC |
| Power | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Irradiated Area | 15-30m² |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |