| Name | Explosion-proof LED Light For Hazardous Areas With IP66 Protection And 100-277VAC Wide Voltage Input |
|---|---|
| Lamp Power | 30W,50W,60W |
| Colour Temperature | 5700K |
| Colour Rendering Index | >80 |
| Rated Voltage | 100-277VAC,50/60Hz;220-240VAC 50/60Hz |
| Name | Explosion Proof Lighting With IP66 Protection Function For Hazardous Areas |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65, IP66 |
| Working Temperature | -45 - 50℃ |
| Lumen Output | 4680lm |
| Rated Voltage | 100-277VAC,50/60Hz;220-240VAC 50/60Hz |
| Base Type | Pendant; Ceiling; Wall; Stanchion |
|---|---|
| Input Voltage | 100VAC-240VAC |
| Power | 50-300W |
| Color Temperature | Cool White |
| Working Lifetime(Hour) | 100000 |
| Model Type | BPY |
|---|---|
| Emitting Color | Cool White |
| Ex Mark | Ex D IIC T6 Gb/ExtD A21 IP66 T80ºC |
| Lamp Type | LED/Fluorescent Tube |
| Material | Die Cast Aluminum Housing |
| Model Type | BPY |
|---|---|
| Emitting Color | Cool White |
| Ex Mark | Ex D IIC T6 Gb/ExtD A21 IP66 T80ºC |
| Lamp | LED/Fluorescent Tube |
| MATERIAL | Die Cast Aluminum Housing |
| Model Type | BPY |
|---|---|
| Packaging Details | Carton&Pallet |
| Delivery Time | 5-8Working days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50000/Month |
| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Years |
| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 5 Years |
| Input Voltage(V) | AC220 |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 & Zone 21, 22 |
| Charging Time | 2*3W |
| Emergency Time | 120 Mins |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Application | Zone 1, 2 & Zone 21, 22 |
|---|---|
| Charging Time | 2*3W |
| Emergency Time | 90mins/180 Mins |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Function | Emergency Lighting |