| Features | Explosion Proof |
|---|---|
| Name | Explosion-proof Axial Fan |
| Volatage | 110V/220V/380V |
| Customize | Color/Air Volum Available |
| Electric Current Type | AC |
| Name | Aluminum Alloy Explosion Proof Wall Exhaust Axial Fan |
|---|---|
| Material | Thickened Iron Sheet |
| Blades | DIE-CAST ALUMINUM IMPELLER |
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Type | Exhaust And Suction(optional)Type |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Electric Current Type | AC |
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.09kw |
| Speed | 2920-3450r/Min |
| Name | Explosion Proof Ventilation Axial Fan |
|---|---|
| Type | Exhaust And Suction(optional)Type |
| Rated Voltage | 110V/220V/380V |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Protection | IP55 |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Electric Current Type | AC |
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.09kw |
| Speed | 2920-3450r/Min |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.15kw-0.75kw |
| Speed | 2800r/Min |
| Material | Aluminum Fan |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.15kw-0.75kw |
| Speed | 2800r/Min |
| Material | Aluminum Fan |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.15kw-0.75kw |
| Speed | 2800r/Min |
| Material | Aluminum Fan |
| Name | Explosion Proof Ventilation Axial Fan |
|---|---|
| Type | Exhaust And Suction(optional)Type |
| Rated Voltage | 110V/220V/380V |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Protection | IP55 |
| Packaging Details | Cartons or Pallets |
|---|---|
| Delivery Time | 7 working days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Place of Origin | China |
| Model Number | YWF |