| Clamping Range | 6-12mm |
|---|---|
| Material | Brass , Rubber |
| Feature | Smooth Surface |
| Ex Mark | Ex Db Eb IIC T6 Gb,Ex Tb IIIC T80°C Db |
| Cable Diameter Range | 6-12mm |
| Product Name | Explosion Proof Brass Metal IP68 Waterproof Cable Gland |
|---|---|
| Protection Grade | IP68 |
| Working Temperature | -40~+100 Degree |
| Feature | Smooth Surface |
| Suitable Cable Diameter | 10-14mm |
| Clamping Range | 6-12mm |
|---|---|
| Material | Brass , Rubber |
| Feature | Smooth Surface |
| Ex Mark | Ex Db Eb IIC T6 Gb,Ex Tb IIIC T80°C Db |
| Cable Diameter Range | 6-12mm |
| Clamping Range | 6-12mm |
|---|---|
| Material | Brass , Rubber |
| Feature | Smooth Surface |
| Ex Mark | Ex Db Eb IIC T6 Gb,Ex Tb IIIC T80°C Db |
| Cable Diameter Range | 6-12mm |
| Product Name | Explosion Proof Flexible Conduit |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Ip Rating | IP65 |
| Ex-Mark | Ex D Iic T6/T5 GB |
| Size | 1/2'', 3/4'', 1'', 1 1/4'', 1 1/2'', 2'' |
| Product Name | Explosion Proof Flexible Conduit |
|---|---|
| Material | Rubber/ Stainless Steel |
| Ip Rating | IP66 |
| Ex Mark | Ex D Iic T6/T5 GB |
| Size | 1/2'', 3/4'', 1'', 1 1/4'', 1 1/2'', 2'' |
| Product Name Explosion Proof Flexible Conduit Material Stainless Steel Ip Rating IP66 Item Type | Explosion Proof Flexible Conduit |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Ex Mark | Ex D IIC T6/T5 Gb |
| Working Temperature(℃) | -30 - 40 |
| Voltage | 220V/380V |
| Name | Explosion Proof Cable Gland |
|---|---|
| Ex Mark | Exd IICT4 Gb |
| Material | SS304, Copper-nickel Plated, Copper, Carbon Steel Available. |
| Protection | IP66 |
| Thread | G,NPT;METRIC |