| Name | Explosion Proof Cable Junction Box |
|---|---|
| Ex Mark | EXdIIC T6 Gb; |
| Material | Cast Aluminum |
| Thread | G Thread |
| Box Interface | 2 Way, 3 Way ,4 Way, 5 Way |
| Name | IP65 Explosion Proof Distribution Box Control Panel Corrosion Resistant |
|---|---|
| Material | Die Cast Aluminum |
| Feature | Corrosion Resistant |
| Packaging Details | Cartons or Pallets |
| Delivery Time | 7 working days |
| Product Name | Explosion Proof Junction Box |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| IP Rating | IP65 |
| Thread Size | G1/2", G3/4", G1", G1 1/4,G1 |
| Ex-Mark | Iib, Iic |
| Name | GRP WF1 Explosion Proof Junction Box IP65 Die Casting Aluminum Housing |
|---|---|
| Housing | Die Casting Aluminum |
| Exterior | Stainless Steel |
| Protection Grade | IP65 |
| Explosion Proof Grade | WF1 |
| Name | Explosion Proof Switch |
|---|---|
| Model | SW-10 |
| Rated Voltage | 220V/380V |
| Material | Die-cast Aluminum |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Product Name | Explosion Proof Junction Box |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Thread Size | G1/2", G3/4", G1", G1 1/4,G1 |
| Ex-Mark | Iib, Iic |
| Product Name | Explosion Proof Distribution Box |
|---|---|
| Voltage | 200VAC-400VAC |
| Material | Aluminum |
| Explosion Proof Grade | Ex D Iib T4 GB/Ex Td A21 IP65 T130℃ |
| Protection Level | IP54/65 |
| Product Name Explosion Proof Flexible Conduit Material Stainless Steel Ip Rating IP66 Item Type | Explosion Proof Flexible Conduit |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Ex Mark | Ex D IIC T6/T5 Gb |
| Working Temperature(℃) | -30 - 40 |
| Voltage | 220V/380V |
| Product Name | Explosion Proof Flexible Conduit |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Ip Rating | IP65 |
| Ex-Mark | Ex D Iic T6/T5 GB |
| Size | 1/2'', 3/4'', 1'', 1 1/4'', 1 1/2'', 2'' |