| Name | IP65 Explosion Proof Distribution Box Control Panel Corrosion Resistant |
|---|---|
| Material | Die Cast Aluminum |
| Feature | Corrosion Resistant |
| Packaging Details | Cartons or Pallets |
| Delivery Time | 7 working days |
| Name | Explosion Proof Switch |
|---|---|
| Model | SW-10 |
| Rated Voltage | 220V/380V |
| Material | Die-cast Aluminum |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Name | Explosion Proof Switch |
|---|---|
| Model | SW-10 |
| Rated Voltage | 220V/380V |
| Material | Die-cast Aluminum |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Name | Anti-Corrosion And Explosion-Proof Rotary Switch |
|---|---|
| Material | GRP |
| Operating Voltage | 220V/380V |
| Ex Mark | Exde IICT6 |
| Protection | IP65 |
| Product Name | Explosion Proof Distribution Box |
|---|---|
| Voltage | 200VAC-400VAC |
| Material | Aluminum |
| Explosion Proof Grade | Ex D Iib T4 GB/Ex Td A21 IP65 T130℃ |
| Protection Level | IP54/65 |
| Product Name | Explosion Proof Flexible Conduit |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Ip Rating | IP65 |
| Ex-Mark | Ex D Iic T6/T5 GB |
| Size | 1/2'', 3/4'', 1'', 1 1/4'', 1 1/2'', 2'' |
| Name | Explosion Proof Ventilation Axial Fan |
|---|---|
| Type | Exhaust And Suction(optional)Type |
| Rated Voltage | 110V/220V/380V |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Protection | IP55 |
| Product Name Explosion Proof Flexible Conduit Material Stainless Steel Ip Rating IP66 Item Type | Explosion Proof Flexible Conduit |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Ex Mark | Ex D IIC T6/T5 Gb |
| Working Temperature(℃) | -30 - 40 |
| Voltage | 220V/380V |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Alarm Warning Light Sound Signal Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥120dB |
| Power | 10W |
| IP Rating | IP66 |