Explosion Proof Audible Visual Alarm 24V AC for Oil / Gas Chemical Plants
| Power Supply: | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application: | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Housing Material: | Aliminum Alloy |
| Power Supply: | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application: | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Housing Material: | Aliminum Alloy |
| Name: | Explosion Proof LED Warning Light With Audible Siren |
|---|---|
| Ex Mark: | Ex Db ⅡC T4 Gb;Ex Tb ⅢC T130℃ Db |
| Voltage: | 380V/220V/110V/36V/24V |
| Name: | 120dB High-Intensity Explosion Proof Alarm LED Light BBJ-Ⅱ |
|---|---|
| Ex Mark: | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound: | ≥120dB |
| Input Voltage(V): | AC220 |
|---|---|
| Application: | Zone 1, 2 & Zone 21, 22 |
| Charging Time: | 2*3W |
| Base Type: | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage: | 200VAC-240VAC |
| Power: | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Name: | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark: | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage: | 100-277VAC |
| Name: | 20-300W LED Explosion Proof Light |
|---|---|
| Ex Mark: | Ex NR Eb Mb IIC T5 Gc/Ex Tb IlIC T85°C Db |
| IP Rating: | IP66 |
| Name: | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark: | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage: | AC100~277V |
| Name: | Stand Type Explosion Proof Fan |
|---|---|
| Model: | FB |
| Motor: | Explosion-proof Copper Motor |
| Name: | 20-300W LED Explosion Proof Light |
|---|---|
| Ex Mark: | Ex NR Eb Mb IIC T5 Gc/Ex Tb IlIC T85°C Db |
| IP Rating: | IP66 |
| Power Supply: | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application: | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Sound: | 90dB |
| Power Supply: | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Sound: | ≥180dB |
| Application: | Zone 1, 2 And 21, 22 |