| Name | 120dB High-Intensity Explosion Proof Alarm LED Light BBJ-Ⅱ |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥120dB |
| Power | 10W |
| IP GRADE | IP65, IP66 |
| Name | Explosion Proof Alarm LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIC T4 Gb;Ex Tb IIIC T130°C Db |
| Color | Red,Amber(Yellow),Green,Blue(Customized Available) |
| Audio | Customized Available |
| Light Source | LED |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Alarm Warning Light Sound Signal Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥120dB |
| Power | 10W |
| IP Rating | IP66 |
| Name | Explosion Proof LED Alarm Light, High-Intensity Warning Strobe, AC220V/DC24V, Industrial Safety Signal |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T4 Gb / Ex Tb IIIC T130℃ Db. |
| Color | Red,Green,Blue,Amber(Yellow) |
| Audio | Customized Available |
| Light Source | LED |
| Name | Explosion Proof Alarm Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exdb IIC T6 Gb;Extb IIIC T80℃ Db |
| Volume | 90dB |
| Voltage | 24V/36V/110V/220V/380V |
| Color | Red,Bule,Yellow,Green,White |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Flashing Audible And Visual Alarm Warning Light |
|---|---|
| Type | Ex Db IIB T6 Gb, Ex Tb IIIC T80°C Db |
| Sound | ≥90dB |
| Power | 5W |
| Voltage | 220V/110V/24V/36V/380V |
| Power Supply | DC24/110/220V, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| Function | Alarm Warning |
| Weight | 1kg/2kg/3kg |
| Power Supply | DC24/110/220V, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| Warranty | 1 Year |
| Function | Alarm Warning |
| Name | Explosion Proof Alarm Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥180dB |
| Power | 20W |
| IP Rating | IP66 |
| Power Supply | DC24/110/220V, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| Function | Alarm Warning |
| Warranty | 1 Year |