| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | 20-300W LED Explosion Proof Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex NR Eb Mb IIC T5 Gc/Ex Tb IlIC T85°C Db |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Color Temperature(CCT) | 6000K (Daylight) |
| Name | 20-300W LED Explosion Proof Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex NR Eb Mb IIC T5 Gc/Ex Tb IlIC T85°C Db |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Color Temperature(CCT) | 6000K (Daylight) |
| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Matrial | Cast Aluminum |
|---|---|
| Base Type | E27 |
| Power | 250W/400W/1000W |
| Adapted Lamp | 250W, 400W, 1000W(High Pressure Sodium) |
| Light Source | HID |
| Name | Explosion-proof Industrial Led High Bay Light |
|---|---|
| Ex Mark | EX Mark Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof Led Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb; Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | 20-300W LED Explosion Proof Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex NR Eb Mb IIC T5 Gc/Ex Tb IlIC T85°C Db |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Color Temperature(CCT) | 6000K (Daylight) |
| Name | LED Explosion Proof Light Anti Corrosive Tri-Proof Full Plastic Fluorescent Lighting |
|---|---|
| Ex Mark | Ex De IIC T6 Gb/Ex TD A21 IP66 T80℃. |
| IP Rating | IP66, WF2 |
| Lamp Luminous Efficiency | 100lm/w |
| Working Temperature | -45 - 50℃ |