| Name | Explosion Proof Ventilation Axial Fan |
|---|---|
| Type | Exhaust And Suction(optional)Type |
| Rated Voltage | 110V/220V/380V |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Protection | IP55 |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.15kw-0.75kw |
| Speed | 2800r/Min |
| Material | Aluminum Fan |
| Product Type | Industrial Explosion Proof Wall Exhaust Fan |
|---|---|
| Explosion-Proof Grade | Ex D IIB T4 Gb |
| Protection Level | IP54 |
| Material | Copper-free Aluminum Alloy (AlSi12) Housing |
| Fan Blade Material | Aluminum Alloy |
| Name | Explosion-Proof Wall Mounted Negative Pressure Blower Fan |
|---|---|
| Ex Mark | Exd IIB T4 Gb |
| Type | Negative Pressure Blower Fan |
| Voltage | 380V/220V(other Can Customized) |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Electric Current Type | AC |
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.09kw |
| Speed | 2920-3450r/Min |
| Name | Explosion-Proof Negative Pressure Fan |
|---|---|
| Model | BFC |
| Rated Voltage | 220V/380V(Customize Available.) |
| Material | Galvanized Sheet, Steel Sheet |
| Ex Mark | Ex De IIB T6 Gb |
| Packaging Details | Wooden box |
|---|---|
| Delivery Time | 5-9days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50000set/Month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Wooden box |
|---|---|
| Delivery Time | 5-9days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 5000set/Month |
| Place of Origin | China |
| Type | Axial Fan |
|---|---|
| Electric Current Type | AC |
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.09kw |
| Speed | 2920-3450r/Min |