| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 5 Years |
| Name | 120dB High-Intensity Explosion Proof Alarm LED Light BBJ-Ⅱ |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥120dB |
| Power | 10W |
| IP GRADE | IP65, IP66 |
| Name | Explosion-proof Industrial Led High Bay Light |
|---|---|
| Ex Mark | EX Mark Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof Led Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb; Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof LED Warning Light With Audible Siren |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db ⅡC T4 Gb;Ex Tb ⅢC T130℃ Db |
| Voltage | 380V/220V/110V/36V/24V |
| Sound | 90dB |
| Power | 5W |
| Application | Zone 1, 2 & Zone 21, 22 |
|---|---|
| Charging Time | 2*3W |
| Emergency Time | 90mins/180 Mins |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Function | Emergency Lighting |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Sound | ≥180dB |
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| WORKING MODE | Rotate/Flash/Strobe/Steady |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| Name | LED Explosion Proof Light Anti Corrosive Tri-Proof Full Plastic Fluorescent Lighting |
|---|---|
| Ex Mark | Ex De IIC T6 Gb/Ex TD A21 IP66 T80℃. |
| IP Rating | IP66, WF2 |
| Lamp Luminous Efficiency | 100lm/w |
| Working Temperature | -45 - 50℃ |
| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |