| Product Name | Explosion-Proof Audible and Visual Alarm LED Lighting |
| Rated Power | 20W |
| Rated Voltage | AC/DC 110V 220V 36V 24V 12V |
| Ex-Mark Certification | Ex db IIC T4 Gb; Ex tb IIIC T130ºC Db |
| Installation Method | Seat Installation |
| Alarm Sound Level | ≥120dB |
| IP Grade | IP65, IP66 |
| Light Color Options | Red / Amber / Green (customizable) |
| Weight | 2.7kg |
| Operating Temperature | -40°C to +60°C |
| Material | Aluminum Alloy + PC Dome |
| Dimension | 205*185mm |
| Inlet Thread | G1/2" |
| Working Mode | Rotate/Flash/Strobe/Steady |
| Light Source | LED |
| Frequency | 50/60Hz |
| Anti-Corrosion Grade | WF1/WF2 |