| IP Rating | IP66 |
| Lamp Luminous Efficiency | 100-130 lm/W |
| Light Source | LED |
| Warranty | 3 Years |
| Working Temperature | -40℃ to +50℃ |
| Color Temperature (CCT) | 5500K-6500K |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Input Voltage | 100-275V |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Application | Warehouse, Factory Lighting |
| Inlet Port Specifications | G3/4" |
| Applicable Cable Diameter | 6-14mm |
| Material | Aluminum |
| Power Options | 50W / 70W / 100W |