| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Sound | ≥180dB |
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| WORKING MODE | Rotate/Flash/Strobe/Steady |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof Aviation Obstruction LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6Gb; Ex Tb IIIC T80ºC Db |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 24V,36V,110V,220V,380V |
| Power | 5-10W,20W,40W |
| Name | Explosion Proof LED Aircraft Warning Light For Hazardous Areas |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6Gb; Ex Tb IIIC T80ºC Db |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 24V,36V,110V,220V,380V |
| Power | 5-10W,20W,40W |
| Name | Explosion Proof LED Aircraft Warning Light For Hazardous Areas |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6Gb; Ex Tb IIIC T80ºC Db |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 24V,36V,110V,220V,380V |
| Power | 5-10W,20W,40W |
| Name | Explosion Proof Alarm Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exdb IIC T6 Gb;Extb IIIC T80℃ Db |
| Volume | 90dB |
| Voltage | 24V/36V/110V/220V/380V |
| Color | Red,Bule,Yellow,Green,White |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Flashing Audible And Visual Alarm Warning Light |
|---|---|
| Type | Ex Db IIB T6 Gb, Ex Tb IIIC T80°C Db |
| Sound | ≥90dB |
| Power | 5W |
| Voltage | 220V/110V/24V/36V/380V |
| Name | Explosion Proof Aviation Obstruction Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80ºC Db |
| Input Voltage(V) | 24V,110V,220V, |
| Emitting Color | Red, Green,Blue(Optional) |
| Light Source | LED |
| Name | Explosion Proof Alarm Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥180dB |
| Power | 20W |
| IP Rating | IP66 |
| Name | Explosion Proof LED Strobe Warning Lights Alarm Lighting |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥180dB |
| Power | 20W |
| IP Rating | IP66 |