| Name | Explosion Proof Led Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb; Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Base Type | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage | 200VAC-240VAC |
| Power | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Irradiated Area | 15-30m² |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Base Type | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage | 200VAC-240VAC |
| Power | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Irradiated Area | 15-30m² |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 5 Years |
| Name | Explosion-proof Industrial Led High Bay Light |
|---|---|
| Ex Mark | EX Mark Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof LED Alarm Light, High-Intensity Warning Strobe, AC220V/DC24V, Industrial Safety Signal |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T4 Gb / Ex Tb IIIC T130℃ Db. |
| Color | Red,Green,Blue,Amber(Yellow) |
| Audio | Customized Available |
| Light Source | LED |
| Name | Explosion Proof LED Warning Light With Audible Siren |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db ⅡC T4 Gb;Ex Tb ⅢC T130℃ Db |
| Voltage | 380V/220V/110V/36V/24V |
| Sound | 90dB |
| Power | 5W |
| Name | Explosion Proof Alarm LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIC T4 Gb;Ex Tb IIIC T130°C Db |
| Color | Red,Amber(Yellow),Green,Blue(Customized Available) |
| Audio | Customized Available |
| Light Source | LED |
| Base Type | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage | 200VAC-240VAC |
| Power | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Irradiated Area | 15-30m² |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Application | Zone 1, 2 & Zone 21, 22 |
|---|---|
| Charging Time | 2*3W |
| Emergency Time | 90mins/180 Mins |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Function | Emergency Lighting |