| Product Name | LED Explosion Proof Light Anti Corrosive Tri-Proof Full Plastic Fluorescent Lighting |
| Item No. | BYS |
| Power Options | 1×10W, 2×10W, 2×36W, 3×10W, 1×20W, 2×20W, 3×20W, 3×26W |
| Input Voltage | AC 100-240V |
| Color Temperature | 3000K~6500K |
| Power Efficiency | >100lm/W |
| Lifespan | More than 50,000 hours |
| Tube Length | 2 Feet, 4 Feet |
| Net Weight | 4.0 kgs/pc |
| Quantity per Carton | 1 pc |
| Carton Size | 139×25×17 cm |
| Protection Class | IP66, WF2 |
| Ex Mark | Ex de IIC T6 Gb / Ex tD A21 IP66 T80℃ |