| Name | Multi-layer Explosion Proof Alarm Warning Light Sound Signal Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb/Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Sound | ≥120dB |
| Power | 10W |
| IP Rating | IP66 |
| Application | Zone 1, 2 & Zone 21, 22 |
|---|---|
| Charging Time | 2*3W |
| Emergency Time | 90mins/180 Mins |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Function | Emergency Lighting |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Sound | 90dB |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| IP Rating | IP65 |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| EX Mark | Ex Db IIC T4 Gb,Ex Db IIIC T80℃ Db |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| IP Rating | IP65 |
| Flash Frequency | 150 Times/Min |
| Working Temperature | -40ºC~50ºC |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| IP Rating | IP65 |
| Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| Power Supply | DC24/110/220V, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 And 21, 22 |
| Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| Function | Alarm Warning |
| Warranty | 1 Year |