| Name | Explosion Proof Led Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6 Gb; Ex Tb IIIC T80℃ Db |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Application | Zone 1, 2 & Zone 21, 22 |
|---|---|
| Charging Time | 2*3W |
| Emergency Time | 90mins/180 Mins |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Function | Emergency Lighting |
| Base Type | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage | 200VAC-240VAC |
| Power | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Irradiated Area | 15-30m² |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof LED Aircraft Warning Light For Hazardous Areas |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6Gb; Ex Tb IIIC T80ºC Db |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 24V,36V,110V,220V,380V |
| Power | 5-10W,20W,40W |
| Name | Explosion Proof High Bay LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex TD A21 T80℃ IP66 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Working Temperature | -20 - 40℃ |
| Emitting Color | Cool White |
| Name | Explosion Proof Aviation Obstruction LED Light |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6Gb; Ex Tb IIIC T80ºC Db |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 24V,36V,110V,220V,380V |
| Power | 5-10W,20W,40W |
| Name | Explosion Proof LED Aircraft Warning Light For Hazardous Areas |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Db IIC T6Gb; Ex Tb IIIC T80ºC Db |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 24V,36V,110V,220V,380V |
| Power | 5-10W,20W,40W |
| Name | Industrial Explosion Proof LED Light For Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex Tb IIIC T4 Gb;Ex Db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 5 Years |
| Base Type | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage | 200VAC-240VAC |
| Power | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Irradiated Area | 15-30m² |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |