| Parameter | Specification |
|---|---|
| EX Mark | Exde IIC T6 Gb / Ex tD A21 T80℃ |
| Material | Copper-free aluminium alloy, powder coated surface, yellow |
| Transparent Cover | Toughened glass, withstands 4J impact |
| Exposed Fastener | Stainless steel |
| LED Driver | Wide voltage input, CC-CV (constant current - constant voltage) output |
| Lamp Specification | LED |
| Lamp Power | 50W, 70W, 100W, 150W |
| Color Rendering Index (Ra) | >80 |
| Color Temperature (CCT) | 5700K (Cool white standard) |
| Rated Voltage | 100-277VAC, 50/60Hz; 220-240VAC 50/60Hz |
| Degree of Protection | IP66 |
| Mounting Options | Ceiling type, wall type, bracket type |
| Cable Entries | G3/4" |
| Available Cable Outer Diameter | Φ10mm-Φ14mm |