| Name | Explosion Proof LED Light Fixtur |
|---|---|
| Ex Mark | Ex NR IIC T6 Gc, Extc IICT80°C Dc |
| Input Voltage | 100-240VAC |
| Color Temperature | 6000K Cool White |
| Working Lifetime(Hour) | 50000h |
| Name | LED Explosion Proof Light Anti Corrosive Tri-Proof Full Plastic Fluorescent Lighting |
|---|---|
| Ex Mark | Ex De IIC T6 Gb/Ex TD A21 IP66 T80℃. |
| IP Rating | IP66, WF2 |
| Lamp Luminous Efficiency | 100lm/w |
| Working Temperature | -45 - 50℃ |
| Base Type | Ceiling Mount,Bracket |
|---|---|
| Input Voltage | 200VAC-240VAC |
| Power | 2X18W, 2X22W, 2X36W, 2X40W |
| Irradiated Area | 15-30m² |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |