| Name | Industrial Explosion Proof LED Light for Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex tb IIIC T4 Gb;Ex db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Name | Industrial Explosion Proof LED Light for Hazardous Area Zone 1 Zone 2 |
|---|---|
| Ex Mark | Ex tb IIIC T4 Gb;Ex db IIIC T85 Db |
| Voltage | AC100~277V |
| IP Rating | IP66 |
| Name | Multi-layer Explosion Proof Flashing Audible and Visual Alarm Warning Light |
|---|---|
| Type | Ex db IIB T6 Gb, Ex tb IIIC T80°C Db |
| Sound | ≥90dB |
| Power | 5W |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 and 21, 22 |
| Sound | 90dB,120db,180dB |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 and 21, 22 |
| Sound | 90dB,120db,180dB |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| Power Supply | DC24/110/220V, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 and 21, 22 |
| Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| Function | Alarm Warning |
| Power Supply | DC110/220V/24, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 and 21, 22 |
| Housing Material | Aliminum Alloy |
| IP Rating | IP65 |
| Power Supply | DC24/110/220V, AC110V |
|---|---|
| Application | Zone 1, 2 and 21, 22 |
| Color | Red/Yellow/Green/Blue |
| Function | Alarm Warning |